Róże Różańcowe

«Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca». (Jan Paweł II)

W naszej parafii działają Róże Różańcowe męskie i żeńskie.  Każda Róża składa się z 20 osób, które odmawiają codziennie przydzieloną tajemnice różańca. W ten sposób odmawiany cały Różaniec. Raz w miesiącu członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych. W pierwsze soboty miesiąca członkowie spotykają się na wspólnym Różańcu Eucharystii.  Bardzo często biorą udział w modlitewnym spotkaniu „Jerycho Różańcowe” w Sanktuarium w Ludźmierzu.
Nie obawiajmy się włączenia w tę wspaniałą grupę modlitewną.