Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie

Niedziela, 1 czerwca 2025

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać naszą codzienność.

Dziś także rozpoczynamy wizytację biskupią i Parafialne Misje. Naszą parafię wizytuje. J.E. ks. bp Damian Muskus, a Misje poprowadzą Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i prosimy o umocnienie naszej wiary. 

Wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską i pasterską. Biskup jako następca apostołów, jak niegdyś Oni sami, odwiedza naszą parafię, by być z nami w wierze i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Po Mszy św. o godz. 9:30, odbędzie się spotkanie wszystkich grup działających w naszej parafii. Scholkę parafialną i wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30.

Misje zaś, to czas głębokiej refleksji dla wspólnoty parafialnej i dla każdego z parafian nad stanem wiary i miłości do Pana Boga oraz nad przynależnością do wspólnoty Kościoła diecezjalnego i parafialnego. Program Parafialnych Misji jest dostępny na internetowych stronach parafii, a specjalny folder z programem możemy jeszcze zabrać do swoich domów. Jest dostępny na stopniach ołtarzy bocznych i zakrystii.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Eucharystię o godz. 11:30 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Na tej Mszy św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w ramach misyjnego programu sakramentu pokuty; w piątek od godz. 14:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę, 8 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 7 czerwca, a w przyszłą niedzielę zakończymy święty czas parafialnych Misji. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą sobotę i niedzielę będą podziękowaniem za trud głoszenia Słowa Bożego.

14. czerwca planujemy pielgrzymkę do Częstochowy; to min. zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem, czas na modlitwę zakończoną Apelem w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Wyjazd od kościoła o godz. 8:00, a powrót w godzinach nocnych. Koszt 150 zł. Zapisy u ks. Dariusza.


W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa;
  • w czwartek, 5 czerwca – Święty Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Na obecny tydzień powierzamy naszą parafialną świątynię, mieszkańcom Klikuszowej z kolejnego rejonu i OSP z całej Parafii za trud włożony w przygotowanie obejścia Kościoła, plebanii i cmentarza. Dziękujemy za wielki trud włożony w przygotowanie tych wielkich uroczystości. Bóg zapłać! Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 11:00.


Życzymy dobrej niedzieli.
Szczęść Boże!