Niedziela, 7 lipca 2024

Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i dzień Pięćdziesiątnicy. On to dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych i zesłał Ducha Świętego. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18:00. Powierzajmy Jej wszystkie sprawy, zwłaszcza te, które chowamy głęboko w swoim sercu. Możemy Jej zaufać i prosić by wciąż nam pomagała.

W przyszłą niedzielę, 14 VII,XXIII Turniej o puchar przechodni Proboszcza Parafii św. Marcina w Klikuszowej; rozpocznie się o godz. 13:30, a zakończy się ok. godz. 19:00. Tegorocznym gospodarzem są mieszkańcy Lasku. Serdecznie zapraszamy!

Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.

Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

• Dzisiaj, 7 VII- bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siedmioro ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia];
  • 8 VII - św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja;
  • 11 VII - św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego;
  • 12 VII - św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski;
  • 13 VII - św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Klikuszowej; od nr 225. do 233B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.