Ogłoszenia parafialne

10. Niedziela Zwykła

Niedziela, 9 czerwca 2024

Dobiegamy prawie połowy czerwca - miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Beatyfikacja ks. Michała Rapacza, męczennika czasów komunizmu, odbędzie się 15 czerwca br. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Dekret w sprawie włączenia ks. Rapacza do grona błogosławionych Kościoła katolickiego, papież Franciszek zatwierdził już 24 stycznia 2024 r. Uroczystości przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00.

Oprócz przedstawicieli naszej parafii, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych uroczystościach beatyfikacyjnych. Oddajmy hołd pierwszemu w epoce komunizmu męczennikowi z szeregów polskiego duchowieństwa.

W czwartek o godz.11:00, uroczysta Msza św.,wraz z poświęceniem sztandaru dla Szkoły Podstawowej z Obidowej i nadania jej imienia: Świętego Jana Pawła II. Eucharystię będzie sprawował J.E. ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita, a następnie weźmie udział w uroczystości nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Obidowej.Zaproszenie kieruje: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Uczniowie i cała społeczność tej miejscowości. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.

Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa Gmina Nowy Targ i Klub Sportowy, zapraszają na Piknik rodzinno-sportowy, który odbędzie się dzisiaj; w godz. od 15:00 do 20:00 na terenie Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Przewidziano wiele atrakcji. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • We wtorek, 11 czerwca - św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
  • W czwartek, 13 czerwca - św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
  • W piątek, 14 czerwca - bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Klikuszowej; od nr 202B. do 206A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!