Ogłoszenia parafialne

9. Niedziela Zwykła

Niedziela, 2 czerwca 2024

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomniała nam o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18:00, gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie i aby poprzez litanijne wezwania, przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Dziś procesja oktawy Bożego Ciała o godz. 16:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek isobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz.18:00 Msza św. 

W Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Eucharystia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. 

W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.Będzie to dzień wynagrodzenia Bożemu Sercu za grzechy nasze i całego świata, za wszelkie ludzkie zniewagi. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaś w sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 VI - św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy;
  • 5 VI - św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej;
  • 8 VI - Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Klikuszowej; od nr 198. do 202A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!