Uroczystoś Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 12 maja 2024

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Za tydzień, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. pięćdziesięcioro czworo dzieci, po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła w pełni we Mszy św.

W sobotę od godz. 9:00, sakramentalna spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. We wtorek i czwartek o godz. 16:30; ostatnie próby dzieci przed tą uroczystością.

W przyszłą niedzielę, 19. maja, przypada też uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu, nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.Trwamy także w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił Dary i Charyzmaty Ducha Świętego.

Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, aw sobotę, 18 maja, przypada 104. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

J.E. ks. abp Marek Jędraszewski, z dniem dzisiejszym, mianował ks. Tadeusza Tylkę proboszczem w parafii w Płokach. Wszyscy życzymy ks.Tadeuszowi błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w prowadzeniu tej wspólnoty. Dziękujemy za trzy lata bardzo dobrej i owocnej pracy na rzecz naszej parafii, za wszelkie dobro, które spłynęły przez Jego posługę na każdego z nas. Życzymy zdrowia i siły a także dalszej radości w posłudze dla Kościoła. Bóg zapłać! Uroczyste pożegnanie ks. Tadeusza na Mszy św. Komunijnej.

• We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
  • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom … Na obecny tydzień powierzamy kościółrodzicom dzieci komunijnych. Sprzątanie w ustalonym terminie.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!