Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 5 maja 2024

Dziś kolejna – szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. W poniedziałek, wtorek i środę; procesja błagalna wokoło kościoła przed Mszą św. ranną.

Za dwa tygodnie, na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Pięćdziesięcioro czworo dzieci, po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy św. Już dziś prośmy, aby godnie i z radością przyjęły Chrystusa do swoich serc.

W poniedziałek i piątek o godz. 16:30, kolejne próby przed tą uroczystością. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek, 6 maja - św. św. Apostołowie Filip i Jakub: najbliżsi uczniowie i świadkowie Jezusa:
  • W środę, 8 maja - przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać Jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny i nas samych. Uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół dalej mieszkańcom z Klikuszowej; od nr 178. do 184. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!