Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 28 kwietnia 2024

W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w rodzinnym gronie. 

W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych Rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowe. 

W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu.Prosić będziemy także o dar jedności, wzajemnego szacunku i pokój na świecie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane w porządku niedzielnym.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. godz. 11:30 uroczyste obchody Dnia Strażaka, będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na każdej Mszy św. a od godz. 16:30 przed wieczorną Eucharystią o godz. 17:00. W Morawczynie spowiedź od godz. 800. Po spowiedzi Eucharystia. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, wyjątkowo w czwartek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 16:00 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek, 29 kwietnia - św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę;
  • W środę, 1 maja - św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy;
  • W czwartek, 2 maja - św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
  • W sobotę, 4 maja - św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

Składamy podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię mieszkańcom; Klikuszowej od nr 170 do 174A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!