Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny

Poniedziek, 1 kwietnia 2024

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Eucharystii o godz.17:00, której zgodnie z tradycją nie będzie. Ofiara na tacę przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać! 

W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. 

Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. 

W tym tygodniu przypada pierwszy, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź przed  pierwszym piątkiem. Msza św. o godz. 18:00, na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:30, a godz.18:00, Msza św. 

W Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:00 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

Jako ludzie wierzący, dalej składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas, przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom w kraju, rozproszonym po świecie, gościom, życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata. 

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię rodzicom i kandydatom do bierzmowania. Sprzątanie w dogodnym dla siebie czasie.


Stańmy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!
Szczęść Boże!