Ogłoszenia parafialne

Zmartwychwstanie Pańskie

Niedziela, 31 marca 2024

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. 

Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom Polonii i gościom życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata; aby nie zabrakło radości pomimo trudnych chwil życiu i aby nie zabrakło na naszych stołach chleba powszedniego, za który teraz dziękujemy Panu Bogu przy świątecznych stołach. Szczęść Boże! 

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Ofiara na tacę w ten dzień przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, w tym szczególnym czasie.

W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W 1. niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest w Kościele Katolickim Święto ku czci Bożego Miłosierdzia ustanowione w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej.Główne uroczystości odbędą się w Krakowie - Łagiewnikach. 

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). 

Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, w przygotowanie3świątyni i utrzymania jej w czystości. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Bóg Zapłać!

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół ... Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię rodzicom i kandydatom do bierzmowania.Sprzątanie w dogodnym dla siebie czasie.


Staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Szczęść Boże!