Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 17 marca 2024

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego wielkopostnego okresu liturgicznego, który przeżywamy. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. 

Dziś także rozpoczynamy czas rekolekcji parafialnych. Zachęcamy do dobrego i owocnego przeżycia tego świętego czasu. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. 

Program rekolekcji jest dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i sukcesywnie będzie przypominany każdego dnia rekolekcji.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie na dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy. A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! 

We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Niech ta uroczystość dla wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantów tego dnia, będzie wielką modlitwą by ich Patron Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

W najbliższy piątek, jedna wspólna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 17:00. Rozpocznie się ona przy Krzyżu misyjnym koło kościoła. Kolejne stacje Drogi krzyżowej będą prowadziły wzdłuż drogi na Szewczykówce i Centrum Sportowego. Dalej trasą rowerową przez las, będziemy się kierować w stronę cmentarza, gdzie ostania stacja Drogi krzyżowej będzie przy krzyżu na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy do licznego udziału. Tradycyjnie prosimy nauczycieli o przygotowanie i prowadzenie rozważań Drogi krzyżowej.

Najbliższa niedziela, 24. marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 i tradycyjny konkurs na najpiękniejszą palmę. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 127A do 134.


Życzymy godnego iświętego przeżycia czasu rekolekcji.
Szczęść Boże!