Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 3 marca 2024

Dziś pierwsza niedziela marca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. a zarazem jest totrzecia niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali w łasce u Boga i ludzi. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i nabożeństw pokutnych. W naszej parafii rekolekcje rozpoczną się od 5. niedzieli Wielkiego Postu.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Przypominamy, że w każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. W Morawczynie: Droga Krzyżowa o godz. 16:30 a po niej Eucharystia.

Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania.

Parafiarozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości na rzecz potrzebujących.Można je nabyć w zakrystii.

Rodziców i kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek; na drogę krzyżową o godz. 19:30 i specjalne nabożeństwo z rozdaniem krzyży.

W piątek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczeniaszacunku i godności oraz opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronuje nam:
  • W poniedziałek, 4 marca - św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Panu Kościelnemu, z okazji imienin, składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 111B do 117B.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!