Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 18 lutego 2024

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej, Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. 

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych; o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. W Morawczynie: Droga Krzyżowa o godz. 16:30, a o godz. 17:00 Eucharystia. 

Składka dzisiejsza, z 1. Niedzieli Wielkiego Postu w całości przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą Jana Pawła II w Archidiecezji Krakowskiej. Polecamy tę składkę przychylności wszystkich parafian.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 94 do 104.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!