Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła

Niedziela, 11 lutego 2024

Dziś kończy się 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Dalej, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, które trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. do godz. 17:00. Ta adoracja niech zgromadzi rodziny, w wielkiej modlitwie o pokój i zachowanie od wszelkich niebezpieczeństw. O godz.15:00 koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16:00 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.00. Zapraszamy do licznego udziału.

Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego - Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 22 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową będą następującym porządku: rano o godz. 6:30, 9:30 i o godz.17:00. W Morawczynie o godz. 18:30.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone, co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. 

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa: w piątek po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych, o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach. W Morawczynie Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30 a po niej Msza św.

Podejmując apel Przewodniczącego KEP, Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki do puszek, na rzecz działań wojennych w różnych regionach świata. Jest to forma jałmużny tego dnia. Polecamy tę zbiórkę przychylności wszystkich parafian.

W tym tygodniu patronują nam:
  • W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 84 do 93 .


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!