Niedziela, 8 października 2023

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem.

W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież.
W niedzielę o godz. 16:30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości.

Dziś czcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 11:30 główne uroczystości. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Dziękujemy za zebrane plony i prosimy Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej, którzy nas prezentują podczas dożynek i za złożone dary dożynkowe poszczególnym miejscowościom. Dziękujemy także za przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski i za kultywowanie pięknej tradycji poprzednich pokoleń. Dziś; uroczysty różaniec po Mszy św. o godz. 11:30.

W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17:00, wintencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • Piątek, 13 października - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Obidowej od nr 10A. do 21. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!