Niedziela, 24 września 2023

Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie, nasze rodziny i parafię. Niech nasze rodziny, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej o godz. 17:00 i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież.Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących znimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar do puszek, któreprzeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Bóg zapłać!

Za dwa tygodnie będziemy czcili drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 11:30 główne uroczystości. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Będziemy dziękować za zebrane plony i prosić Boga, by na stole nikomu nie zabrakło chleba. Już dziś dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej, którzy nas będą prezentować podczas dożynek i przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski, za kultywowanie pięknej tradycji poprzednich pokoleń. Bóg zapłać!

• Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym;
  • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech;
  • Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza. Jest to także dzień imienin nowego Organisty. Życzymy samych szczęśliwych dni, bł. Bożego i opieki MB. Szczęść Boże!;
  • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Trutego; od nr 79. do nr 90. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.