Niedziela, 17 września 2023

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich młode pokolenie.

Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku; w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

Dziękujemy Panu Władysławowi Zarzyckiemu za wieloletnią posługę organisty w naszej parafii. Od jutra Pan Władysław będzie grał na Mszach św. porannych w: poniedziałek, środę i sobotę. W najbliższy wtorek, parafia podpisze umowę z nowym organistą. Nowy organista, Pan Michał Przybyło, przez ostanie 12.lat pełnił swoją posługę w parafii św. Krzyża w Zakopanem.Jest też wicedyr. II LO w Nowym Targu. Życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy na rzecz naszej parafii. Szczęść Boże!

• Poniedziałek, 18 września - św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy;
  • Środa, 20 września -wspomnienie świętych męczenników koreańskich, który zginęli podczas prześladowań chrześcijan; pomiędzy 1839 a 1867 rokiem;
  • Czwartek, 21 września - św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • Sobota, 23 września - św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Trutego; od nr 73. do nr 78B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.