Niedziela, 27 sierpnia 2023

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

4. września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży już dziś życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym: Klikuszowej o godz. 8:00, a w Morawczynie o godz. 91:5. Serdecznie zapraszamy.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz.18:00 Msza św. W Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 17:00 i zmianka tajemnic różańcowych. Prowadzą Róże Różańcowe.

Związek Podhalan oddział przy naszej Parafii, ponawia zaproszenie na dzisiejszy piknik na zakończenie wakacji. Rozpocznie się on o godz. 14:00, na boisku sportowym w Lasku. Zapraszanie jest kierowane do wszystkich dzieci ze swoimi rodzinami. Przewidziano wiele atrakcji.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Ludźmierzu odbędą się Dożynki Podhalańskie, które są najstarszą i największą taką uroczystością w regionie. W tym roku naszą parafię będą prezentowali mieszkańcy Klikuszowej. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronuje nam:
  • W poniedziałek, 28 sierpnia - wspomnienie św. Augustyna, wybitnego teologa i doktora kościoła;
  • We wtorek, 29 września - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz parafialny kościół mieszkańcom Trutego; od nr 51. do nr 57B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.