Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 4 czerwca 2023

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

W czwartek, 8 czerwca, uczestniczyć będziemy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. W tym jednak dniu chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i ją zamanifestować całemu światu, przez pro¬cesję teoforyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym. Po Mszy św. o godz. 930, wyruszy uroczysta procesja.
Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne.Niesione feretrony,sztandary,to wyraz wiary i szacunku do poprzednich pokoleń. Na trasie procesji niech będą przyozdobione domy.Przyjdźmy w strojach regionalnych, a Związek Podhalan, niech włączy się w obchody tej wielkiej uroczystości i jej oktawy. Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń. Już dziś dziękujemy Policji i OSP za zabezpieczenie trasy procesji. „Zakopianką”, a następnie w stronę Obidowej i nową drogą w stronę szkoły. Powrót „Szewczykówką”. Ołtarze będą w następujących miejscach:
  • Ołtarz I - przy grocie (na terenie kościoła) - o przygotowanie prosimy mieszkańców Obidowej;
  • Ołtarz II - przy budynku OSP - o przygotowanie prosimy mieszkańców Klikuszowej;
  • Ołtarz III - przy posesji P. Pudzisz (naprzeciw szkoły) - o przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców Lasku;
  • Ołtarz IV - przy posesji P. Żółtek, na początku Szewczykówki. Prosimy, aby ten ołtarz przygotowali mieszkańcy Trutego.

Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała nie wystarczy być tylko na procesji, lecz należy uczestniczyć we Mszy św. gdyż jest to święto obowiązujące w sumieniu. Na zakończenie procesji będzie jeszcze możliwość uczestniczenia we Mszy św. Tradycyjnie, składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, uczestniczyć będziemy w procesjach wokół koś¬cioła. Okażmy swoją wiarę przez liczny udział.

W środę o godz. 10:00, uroczysta Msza św.: wraz z poświęceniem sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Lasku i nadania jej imienia; Bohaterów Walczących o Niepodległość Polski. Zaproszenie kieruje Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Uczniowie i cała społeczność tej miejscowości.

Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół mieszkańcom Lasku od nr 117 do nr 127B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!