Zmartwychwstanie Pańskie

Niedziela, 9 kwietnia 2023

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom Polonii i gościom życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata; aby nie zabrakło radości pomimo trudnych chwil życiu i aby nie zabrakło na naszych stołach chleba powszedniego, za który teraz dziękujemy Panu Bogu przy świątecznych stołach. Szczęść Boże!

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Ofiara na tacę w ten dzień przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, w tym szczególnym czasie.W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W najbliższą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Główne uroczystości odbędą się w Krakowie - Łagiewnikach.

W najbliższy czwartek w oktawie Wielkanocy J.E. ks. bp Robert Chrząszcz, na Mszy św. o godz. 18:00, udzieli sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, dekoracji w naszej świątyni i utrzymanie jej w czystości. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Bóg Zapłać!

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół rodzicom i młodzieży bierzmowanej.

Staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!