Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Zwykła

Niedziela, 15 stycznia 2023

Od 18. do 25. stycznia przebiegać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie będą się spotykać na nabożeństwach ekumenicznych. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

Nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Planujemy konkurs kolęd i kolędowanie w naszym kościele; w niedziele 29 stycznia. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do najbliższego piątku w zakrystii i u katechetów w szkole.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Przeżyjmy je w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący: 
 • 17 I 2023 - Wtorek
  Obidowa - od końca do nr 46A;
 • 20 I 2023 - Piątek
  Obidowa - od nr 45 (P. Iwaniec) do nr 23 (P. Pępek);
 • 21 I 2023 - Sobota
  Obidowa domy na "Grapie" i od nr 21A (P. Adamczyk) do nr 1 (P. Józefczak).

W tym tygodniu patronują nam:
 • 17 stycznia - Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
 • 19 stycznia - Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego; 
 • 21 stycznia - Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 192A do 197A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!