Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu ("Gaudete")

Niedziela, 11 grudnia 2022

Trzecia niedziela Adwentu wprowadza nas do drugiej części tego okresu, w którym zaczynamy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić? 

Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy nam wielka modlitwa, która daje siłę każdej rodzinie.

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież, całe rodziny, gorąco zachęcamy do licznego udziału w roratach o godz. 17:00. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych rodzin, które jeszcze w tym roku nie uczestniczyły w tej niezwykłej Mszy św. roratniej.

Narodzenie Jezusa powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Zatem przypominamy jeszcze raz o przystąpieniu do sakramentu pojednania, zwłaszcza, jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat niezałatwione sprawy, by spotkać się z miłosiernym Bogiem. 

Spowiedź parafialna, przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę od godz. 14:00 do 17:00. Przerwa od godz. 15:30 do 16:00. Będzie kilku księży. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny.

W tych dniach grudnia naszą pamięcią sięgnijmy do bolesnych doświadczeń z najnowszej historii: 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tamtych dni. 

Jan Paweł II mówił: „ (…) ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia, jako państwo. Przechowujemy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XII - św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;
  • 14 XII - św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 163A do 169. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!