II Niedziela Adwentu

Niedziela, 4 grudnia 2022

Dziś druga niedziela Adwentu. Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas, do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.

Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadczyć o naszej wierze i świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież, całe rodziny,gorąco zachęcamy do licznego udziału w roratach o godz. 17:00.
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach, pobłogosławionych wcześniej w kościele; wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania.Nie odkładajmy go na ostatnią chwilę, zwłaszcza, jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat niezałatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone. Tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze św. w tym dniu: rano o godz. 7:30, 9:30 i o 17:00; z poświęceniem medalików dla klas komunijnych. W Morawczynie Msza św. o godz. 18:00.

• 6 XII - św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne;
  • 7 XII - św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 157 do 163. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.