I Niedziela Adwentu

Niedziela, 27 listopada 2022

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej.

Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Ponieważ, w niedziele Adwentu nie można odprawiać Mszy św. roratniej, niech wyrazem tego będzie nasz liczny udział w roratach w ciągu tygodnia, o godz. 17:00. Zapraszamy całe rodziny, dzieci z lampionami i młodzież.

Jutro na Mszy roratniej, dzieci otrzymają specjalne plansze, które będą uzupełniały specjalnymi obrazkami w czasie trwania adwentu. Niech w tym czasie, w naszym życiu, nie zabraknie dobrowolnych umartwień i postanowień.

Wraz z początkiem Adwentu rusza największa ogólnopolska akcja Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy, aby w każdej rodzinie na stole wigilijnym znalazła się taka świeca. Jest to symbol solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa i przemocy. Takie świece możemy nabyć już dziś, w zakrystii naszego kościoła.

Pan Organista, rozpocznie też rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, są częścią wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. W tym roku opłatki będzie można nabyć tylko w kościele, po każdej Mszy św., u Pana Władysława.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:00, spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17:00. Na czwartek, zapraszamy uczniów na Mszę św. i konferencję, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00 Msza św.W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec w intencji dobrego przeżycia Adwentu, o godz. 16:15 . Prowadzą Róże Różańcowe.

• 30 XI - św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
  • 3 XII - św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 143 do 156A. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.