Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła

Niedziela, 23 października 2022

Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami a dzisiejsza składka jest przeznaczona na ten cel. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przed nami ostatnie dni różańcowe. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17:00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwydo naszej świątyni?

Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona.

Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy już na groby bliskich. We wtorek, 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, a w środę - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

Ponawiamy też prośbę, by zabierać śmieci ze swoich grobów i dołączyć do odpadów przy swoich domach, by nie generować dodatkowych kosztów utrzymania cmentarza. Bóg zapłać!

Przypominamy, że zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi z soboty 29 października na niedzielę 30 października.O godzinie 3:00 przesuniemy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, czyli na 2:00. Oznacza to, że będziemy spali o godzinę dłużej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zwłaszcza naszemu ks. Tadeuszowi, który obchodzi swoje imieniny; życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronują nam:
  • piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 111B do 117.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!