Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela Zwykła

Niedziela, 16 października 2022

Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

Dziśrównież przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o pokój i Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

Przeżywamy również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Ofiary zbierane dziś przez młodzież do puszek, przeznaczone są na ten cel.

We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 1700, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00. Gorąco zachęcamy do licznego udziału.Pamiętajmy iż: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do Parafialnego Związku Podhalan; za renowacje groty Matki Bożej przy naszym kościele. Bóg zapłać!

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek, 17 października - Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
  • czwartek, 20 października - Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
  • sobota, 22 października - Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej... Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 104A do 111A.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!