Niedziela, 25 września 2022

W sobotę, rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślał też Ojciec Św. Jan Paweł II: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Chętnie bierzmy do ręki różaniec. Zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Już dziś zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. o godz. 17:00.

W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16:30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości: na pierwszą niedzielę zapraszamy Róże Różańcowe z Klikuszowej, na drugą z Lasku, w trzecią z Obidowej, a na czwartą z Róże z Trutego.

W przyszłą niedzielę, uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień dożynek. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony i prosić Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Odprawimy też procesję do 5. ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy, tak jak w poprzednie lata - poszczególne miejscowości. W tym roku naszą parafię prezentują mieszkańcy Lasku. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi i zmianka tajemnic różańcowych.

W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, w sobotę, na Mszy św. o godz. 17:00 - poświęcenie różańców. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rodziców.

Dziś, w niedzielę 25 września br. obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Dziękujemy za wsparcie.

W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. Szczęść Boże!

• 29 IX - Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza;
  • 30 IX - św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
  • 1 X - św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
  • 2 X - Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 76B do 83 .

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!