Niedziela, 7 sierpnia 2022

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

Dziś także, pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18:00.

W drugą niedzielę sierpnia, w kaplicy Matki Boskiej Leśnej Królowej Gorców przy Turbaczu, o godz. 11:00, odbędzie się się Msza Święta Ludzi Gór.Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

• w poniedziałek, 8 sierpnia, patronuje święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Dominikanów.
  • we wtorek, 9 sierpnia w liturgii Kościoła wspominać będziemy Św. Teresę Benedyktę od Krzyża Edytę Stein - współpatronkę Europy.
  • w czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka Zgromadzenia Klarysek.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 1 do 11 .

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!.