Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Czwartek, 16 czerwca 2022

Dzisiaj, 16 czerwca, uczestniczymy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. Chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i zamanifestować ją całemu światu, przez pro¬cesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

Eucharystyczny Chrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz, na co dzień.  W dzisiejszą uroczystość - porządek nabożeństw świąteczny. Po Mszy św. o godz. 930, wyruszy uroczysta procesja. Na jej zakończenie będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. O godz. 1630 – nabożeństwo czerwcowe i ostatnia Msza św. dzisiejszej uroczystości. Za pobożny udział w dzisiejszej procesji zyskujemy odpust zupełny.

Tradycyjnie, składka z Bożego Ciała, w całej archidiecezji, jest przeznaczona na nowo budujące się kościoły. Procesja po Mszy św. wieczornej.

W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, uczestniczyć będziemy w procesjach wokół kościoła. W najbliższą niedzielę procesja rozpocznie się o godz. 16:30, przed Mszą św. wieczorną. Okażmy swoją wiarę przez liczny udział.

W tym miejscu, dziękujemy wszystkim; za złożony trud, w przygotowanie i uświetnienie tej wielkiej uroczystości. Bóg zapłać!

Życzymy dobrego dnia.