Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 12 czerwca 2022

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

W czwartek, 16 czerwca, uczestniczyć będziemy w kolejnej niepojętej tajemnicy na¬szej wiary. Jest nią uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. Realizuje się ona podczas każdej Mszy Świętej. W tym jednak dniu chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i ją zamanifestować całemu światu, przez pro¬cesję teoforyczną do czterech ołtarzy. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym. Po Mszy św. o godz. 930, wyruszy uroczysta procesja.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne. Niesione feretrony, sztandary, to wyraz wiary i szacunku do poprzednich pokoleń. Na trasie procesji niech będą przyozdobione domy.Przyjdźmy w strojach regionalnych. Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń. Już dziś dziękujemy Policji i OSP za zabezpieczenie trasy procesji.

Pójdziemy „Zakopianką”, a następnie w stronę Obidowej i nową drogą w stronę Gimnazjum. Powrót „Szewczykówką”. Ołtarze będą w następujących miejscach:
Ołtarz I - przy grocie (na terenie kościoła) - o przygotowanie prosimy mieszkańców Obidowej;
Ołtarz II - przy budynku OSP - o przygotowanie prosimy mieszkańców Klikuszowej;
Ołtarz III - przy posesji P. Pudzisz (naprzeciw Gimnazjum) - o przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców Lasku;
Ołtarz IV - przy posesji P. Żółtek, na początku Szewczykówki. Prosimy, aby ten ołtarz przygotowali mieszkańcy Trutego.
Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała nie wystarczy być tylko na procesji, lecz należy uczestniczyć we Mszy św. gdyż jest to święto obowiązujące w sumieniu. Na zakończenie procesji będzie jeszcze możliwość uczestniczenia we Mszy św. Tradycyjnie, składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, uczestniczyć będziemy w procesjach wokół koś¬cioła. Okażmy swoją wiarę przez liczny udział.

• poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
  • środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
  • piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

W tym miejscu, już dziś dziękujemy wszystkim, za złożony trud, w przygotowanie i uświetnienie tej wielkiej uroczystości. Bóg zapłać!