Zmartwychwstanie Pańskie

Niedziela, 17 kwietnia 2022

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz,miłość tam gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Jezusa pośród nas przeniknęła nasze życie w każdym jego wymiarze. Wszystkim parafianom i gościom życzymy i modlimy się, ażeby w życiu każdego z Was nie zabrakło miłości, tej Bożej, której nauczył nas Pan Jezus wydając siebie z miłości za zbawienie świata; aby nie zabrakło radości pomimo trudnych chwil życiu i aby nie zabrakło na naszych stołach chleba powszedniego, za który teraz dziękujemy Panu Bogu przy świątecznych stołach. Szczęść Boże!

Poniedziałek - Drugi dzień świąt Wielkanocnych. Ofiara na tacę w ten dzień przeznaczona jest na UJP II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

Zachęcamy bardzo gorąco do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, w tym szczególnym czasie.W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W najbliższą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Główne uroczystości odbędą się w Krakowie - Łagiewnikach. W tym dniu w naszej wspólnocie parafialnej uroczyste rozpoczęcie działalności nowopowstałego Związku Podhalan. Uroczysta Msza św. o godz. 14:00.

W najbliższą środę w oktawie Wielkanocy J.E. ks. bp Janusz Mastalski, na Mszy św. o godz. 18:00, udzieli sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, dekoracji w naszej świątyni i utrzymanie jej czystości. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Bóg Zapłać!

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Trutego. Na obecny tydzień powierzamy nasz kościół Związkowi Podhalan.

Staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Szczęść Boże!