Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 3 kwietnia 2022

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tegowielkopostnego okresu liturgicznego, który przeżywamy. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

W najbliższy piątek, jedna wspólna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18:00. Rozpocznie się ona przy Krzyżu misyjnym koło kościoła. Kolejne stacje Drogi krzyżowej będą prowadziły wzdłuż drogi na Szewczykówce i Centrum Sportowego. Dalej trasą rowerowąprzez las, będziemy się kierować w stronę cmentarza, gdzie ostania stacja Drogi krzyżowej będzie przy krzyżu na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy do licznego udziału. Tradycyjnie prosimy nauczycieli o przygotowanie i prowadzenie rozważań Drogi krzyżowej.

Szczególnie zachęcamy do dobrego i owocnego przeżycia świętego czasu rekolekcji. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji jest dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i sukcesywnie będzie przypominany każdego dnia rekolekcji.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie na dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy. A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Na godz. 18:00 zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne i specjalne nabożeństwo z wręczeniem krzyży.

Najbliższa niedziela,10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 i tradycyjny konkurs na najpiękniejszą palmę. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Trutego. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię mieszkańcom, dalej mieszkańcomTrutego; od nr 43. do 47. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże