Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 27 marca 2022

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. Po zmianie czasu, o godz. 17:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, a godz.18:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w czasie rekolekcji. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec o godz. 17:15 . Prowadzą Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji będzie dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii, dzieciom i młodzieży na lekcjach katechezy przekażą katecheci.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy. A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i pokój na świecie.

Parafia rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości.Można je nabyć w zakrystii.

W najbliższy czwartek, o godz. 17:30, pierwsza próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w dniu 20. kwietnia br. w naszej parafii. Wymagana obecność wszystkich kandydatów.

Bóg zapłać za ofiarę 9 310 zł. i 10 EURO, złożoną na ogrzewanie kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu, w kwocie 200 zł. z Róży Bożeny Fic.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Trutego. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię mieszkańcom, dalej mieszkańcomTrutego; od nr 37. do 42F. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże