Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 6 marca 2022

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej, Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele,drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w piątek o godz. 18:00, a po niej Msza św., a w każdą niedzielę o godz. 8:30 Msza św. z kazaniem pasyjny a po niej Gorzkie żale. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. Niech ten Krzyż przypomina, że największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: „W krzyżu miłości nauka”.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

Nasza Parafia przesłała na rzecz uchodźców z Ukrainy 19 536 zł. Serdecznie dziękuję za ofiarność serca. Natomiast dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Parafia przesyła ją na konto Centrum. Bóg zapłać za ofiarę serca!

Egzamin dla kandydatów do bierzmowania z Lasku w środę wg ustalonego porządku: klasa 8A od godz. 16:00, klasa 8B od godz. 18:00, a dla Morawczyny w czwartek od godz. 18:00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię mieszkańcom Trutego; od nr 2. do 18. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże.