Ogłoszenia parafialne

8. Niedziela Zwykła

Niedziela, 27 lutego 2022

Dziś kończy się 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Dalej, po każdej Mszy św.wystawienie Najświętszego Sakramentu, które trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. do godz. 17:00. Ta adoracja niech zgromadzi rodziny, w wielkiej modlitwie o pokój i zachowanie od wszelkich niebezpieczeństw. O godz.15:00 koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16:00 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17:00. Zapraszamy do licznego udziału.

Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego - Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 2 marca, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową będą następującymporządku: rano o godz.6:30, 9:00 i o godz.17:00. W Morawczynie o godz. 17:00.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone, co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie.

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa: w piątek po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16:30, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży i wszystkich chętnych, o godz. 19:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00 Msza św.

W Morawczynie: Droga Krzyżowa, Msza św. i sakramentalna spowiedź, o godz. 18:15 . Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec o godz. 16:15. Prowadzą Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę, składka na tacę, tradycyjnie przeznaczona jest na Centrum JPII w Krakowie. Wesprzyjmy to wielkie dzieło św. Jana Pawła II.

Egzamin dla kandydatów do bierzmowania z Klikuszowej i Obidowej; w czwartek po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • sobota, 4 marca - Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku; tym razem, od nr 177 do 192. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże