Ogłoszenia parafialne

7. Niedziela Zwykła

Niedziela, 20 lutego 2022

Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

W przyszłą niedzielę, 27 lutego - w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

Dalej trwa 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17:00. Zapraszamy do rodzinnej adoracji w intencji pokoju na świecie i ustanie pandemii. O godz.15:00 koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16:00 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17:00. Zapraszamy do licznego udziału.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku; tym razem, od nr 166 do 175. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże