Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Zwykła

Niedziela, 6 lutego 2022

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. (przez trzy niedziele), będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17:00. Harmonogram adoracji będzie podobny jak w ubiegłe lata. Po sumie adorować będą mieszkańcy Morawczyny i Trutego. O godz.15:00 koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16:15 różaiec za zmarłych, prowadzą Róże Różańcowe i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17:00. 

W najbliższą środę; na Mszy św. o godz. 17:00, uroczyste poświęcenie modlitewników dla dzieci z klas trzecich, w ramach przygotowania do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu patronuje nam: 
  • czwartek, 10 lutego - Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy. 

Dziękujemy za sprzątanie kościołaparafianom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalejmieszkańcom Lasku; tym razem, od nr 148 do 152B. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!