Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Zwykła

Niedziela, 30 stycznia 2022

We środę, 2. lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy papieża, św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.Składka z tego dnia, przeznaczona jest właśnie na ten cel.

Ponieważ jest to dzień pracy, Msze św. w tym dniu: rano o godz. 6:30, 9:00 i o godz. 17:00. W Morawczynie Msza św. o godz. 17:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00, a godz.17:00 Msza św.W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zostają odłożone do przyszłego miesiąca, ze względu na coraz większą ilość chorych. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec o godz. 16:15 prowadzą Róże Różańcowe.

W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
  • sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Dziękujemy za sprzątanie kościołaparafianom z Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku; tym razem, od nr 138 do 147. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!