Święto Chrztu Pańskiego

Niedziela, 9 stycznia 2022

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, 18 stycznia rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło, poprzez osobistą modlitwę.

W naszym dekanacie rozpocznie się peregrynacja ikony św. Rodziny. Wpisuje się ona w przeżywany w całym Kościele Powszechnym Rok Rodziny Amoris laetitia, „Radość Miłości”. Jestto wydarzenie o charakterze modlitewnym, które adresowane jest do małżeństw i rodzin zamieszkujących wszystkie parafie naszej archidiecezji.

We wtorek, w Ludźmierzu: o godz. 16:00, wprowadzenie ikony, o godz. 17:00, różaniec, a o godz. 18:00 uroczysta Msza św. wieczorna i modlitwa rodzin przy ikonie. Nasza parafia została włączona w obchody tej peregrynacji przez swoje uczestnictwo w Ludźmierzu. Zapraszamy do licznego udziału. O godz. 19:00 do 20:00, tylko nasza parafia będzie się gromadziła na wielkiej modlitwie przed tą ikoną, prosząc:„o nadzieję, która musi być fundamentem codzienności życia rodzinnego, by nie dać się złamać różnym zagrożeniom, zwłaszcza ideologiom, które sprzysięgły się przeciw rodzinie”. We środę o godz. 8:00, kolejne godziny czuwania i modlitwy, a na zakończenie o godz. 15:00; Koronka do miłosierdzia Bożego i zakończenie peregrynacji. Według swoich możliwości, włączmy się w tą wielką modlitwę rodzin i za rodziny.

Dziękujemy mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku od nr 110 do 115C. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!