Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 2 stycznia 2022

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas, który jest przed nami. Jeszcze w klimacie Boże Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by uzyskać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. Uczymy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca i roku, adoracja Najświętszego Sakramentu, po każdej Mszy św.

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadziło i kredę, którą, zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, na drzwiach naszych domów, nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C+M+B), dodając cyfry Roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy tez jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Ten zapis niech się znajdzie na drzwiach naszych domów.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Służby Liturgicznej. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian. Nasza młodzież, w tym dniu, będzie rozprowadzała poświęcone: kadzidło i kredę do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:30, a godz. 17:00 Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9:00. W pierwszą sobotę zmianka tajemnic różańcowych i różaniec o godz. 16:15. Prowadzą Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.


Szczęść Boże!