Ogłoszenia parafialne

Narodzenie Pańskie

Sobota, 25 grudnia 2021

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem.

Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane w porządku niedzielnym. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia - do święta Chrztu Pańskiego.

Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian!

W poniedziałek, 27. grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa.

Od 27. grudnia, rozpocznie się w parafii wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację pandemiczną, ograniczy się ona do modlitwy, błogosławieństwa domui krótkiej rozmowy z duszpasterzem. Ufamy, że pozostawione kolędowe błogosławieństwo ochroni nasze domy, da także siłę na drogę chrześcijańskiego życia. Jeśli w jakimś domu są chorzy na covid lub rodzina przebywa na kwarantannie,wizyta duszpasterska będzie w innym terminie. Plan kolędy będzie dostępny na stronie internetowej.

Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości i całej Polonii, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn; pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.


Szczęść Boże!