Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 19 grudnia 2021

Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. W piątek Wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

Narodzenie Jezusa powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Zatem przypominamy jeszcze raz o przystąpieniu do sakramentu pojednania. Spowiedź do czwartku; na każdej Mszy św. rannej i pół godz. przed roratami.

Wigilia Bożego Narodzenia to wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy tę Wigilijną Wieczerzę.Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00. Mszy św. o godz.17:00 nie będzie.

Wigilijnej Wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie; by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24:00. Tak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pasterka w Morawczynie o godz. 22:00.

Tradycyjnie, składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”. Porządek niedzielny.

W niedzielę, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na UJPII.

Uroczyste obchody święta patrona Szkoły Podstawowej im. Wiktorii Baranówny odbędą się 22 XII br. i rozpoczną się od uroczystej Mszy św. o godz. 10:00.

Dziękujemy mieszkańcom Lasku. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku od nr 89A do 96B. Sprzątanie w czwartek od godz. 15:00.


Niech ten czas przeżyty będzie w radości i pokoju.
Szczęść Boże!