Ogłoszenia parafialne

34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

Niedziela, 21 listopada 2021

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto także zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebracje?

Po Mszy św., wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu. 

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.Roraty w ciągu tygodnia o godz. 17:00. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dziś jest obchodzony dzień „pro orantibus”, czyli wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich ramionach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.

W związku z apelem Przewodniczącego KEP, dziś przed kościołami, zbiórka na pomoc migrantom. 

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

Dziękujemy mieszkańcom Lasku od nr 14. do 27. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku od nr 28. do 48. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00. 


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!