Ogłoszenia parafialne

33. Niedziela Zwykła

Niedziela, 14 listopada 2021

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

Przyszła niedziela kończyrok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca. Po głównej Mszy św. o godz. 11:30, wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Możemy zyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę, składka na tacę, przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Wszystkim wspierającym utrzymanie naszej świątyni; serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 

W tym tygodniu na plebanii będę zamontowane dwa nowe piece: do ogrzewania plebanii i salki katechetycznej. Zastąpią wysłużony piec gazowy, który pracował prawie 22 lata.

Akcja charytatywna dla ubogich i bezdomnych z miasta Lwowa, prowadzona przez Braci Albertynów, będzie trwała w naszej parafii do 30 listopada. Wspomóżmy potrzebujących! Więcej informacji w gablotce parafialnej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
  • 18 listopada - bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
  • 20 listopada - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

Dziękujemy mieszkańcom Lasku - pierwszej części - za sprzątanie kościoła przed odpustem… Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Lasku od nr 14. do 27. Sprzątanie w sobotę od godz. 9:00. 


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!