Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela zwykła

Niedziela, 24 października 2021

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. W poniedziałek, 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek niedzielny. Na cmentarzu, o godz. 14:00, Msza św. z koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwa za wszystkich zmarłych. Zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa, najbliżsi niech zgromadzą się wokół grobów swoich bliskich.Mszy św. o godz.17:00 nie będzie. Wypalone znicze i zwiędłe chryzantemy zabieramy do swoich domów.

W dniach Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych; jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św., nawiedzimy cmentarz lub kościół i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Taki odpust można zyskiwać codziennie do 8 listopada.

We wtorek, 2. listopada - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6:30, 7:00, 8:00 i o godz.17:00. A w czasie modlitwy wiernych modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 1800. Do 8. listopada, w kościele parafialnym, Msza św. wieczorna będzie połączona z wypominkami i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przed nami ostatnie dni różańcowe. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17:00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zwłaszcza naszemu ks. Tadeuszowi, który obchodzi swoje imieniny życzymy;zdrowia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże!

W przyszłą niedzielę, przed kościołem, strażacy z Trutego i Morawczyny będą kwestować na rzecz chłopców poszkodowanych w wypadku. Polecamy ten gest wsparcia i solidarności.

Przypominamy, że zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi z soboty 30 października na niedzielę 31 października. O godzinie 3:00 przesuniemy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, czyli na 2:00. Oznacza to, że będziemy spali o godzinę dłużej.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 225A do 233B. Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!