Ogłoszenia parafialne

29. Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 października 2021

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 17:00, gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału.

Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas powracającej pandemii koronawirusa COVID-19 i dezynfekcje rąk. Trwajmy w wielkiej modlitwie o ustanie tej zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 18 X - św. Łukasz, ewangelista;
  • w środę 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i patrona Archidiecezji Krakowskiej;
  • w piątek 22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, pielgrzym i główny patron Województwa Małopolskiego.
Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 218A do 225.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!