Ogłoszenia parafialne

28. Niedziela Zwykła

Niedziela, 10 października 2021

Dziś obchodzimy Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie, Przez ofiarę do puszek, zbieraną wokół kościoła, wspieramy uzdolnioną młodzież.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatajmy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Nabożeństwo październikowe - codziennie po Mszy św. o godzinie 17:00. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału.

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Szczęść Boże!

W sobotę, 16 października – w dzień powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrowądziękujemy Bogu, za wieloletnią posługę Papieża - Polaka, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, na drodze naszego życia. Św. Jan Paweł II sięgając do źródeł chrześcijaństwa, nadal uczy nas miłości do drugiego człowieka, mądrości, solidarności, odwagi, pokory, stanowczości i wyrozumiałości. Wypraszajmy obfite łaski za Jego wstawiennictwem.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
  • w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 209D do 218.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!