Ogłoszenia parafialne

27. Niedziela Zwykła

Niedziela, 3 października 2021

Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych trwają nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętejo godzinie 17:00 i październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy iż:„Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16:00, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości.

Dziś czcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień dożynek. Dziękujemy za zebrane plony i prosimy Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Dziękujemy mieszkańcomTrutego, którzy nas prezentują podczas dożynek i za dary dożynkowe. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wioski i za kultywowanie pięknej tradycji poprzednich pokoleń.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.Zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Spowiedź dla nich od godz. 16:30, a później Msza św. i różaniec.

W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Św. Jana Pawła II.

Zadaniem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wsparcie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecamy życzliwości Parafian, tę specjalną zbiórkę do puszek, przy kościele w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
  • w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.
Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 207A do 209C.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!