Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela zwykła

Niedziela, 19 września 2021

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Za dwa tygodnie, uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień dożynek. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony i prosić Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Odprawimy też procesję do 5. ołtarzy wokół kościoła, po Mszy św. o godz. 11:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy, tak jak w poprzednie lata - poszczególne miejscowości. Zapraszamy do licznego udziału i modlitwy o zdrowie, błogosławieństwo i zachowanie od wszelkich nieszczęść. W tym roku, wieniec dożynkowy prezentują mieszkańcy Trutego.

Spotkanie z rodzicami pierwszokomunijnymi - w środę po Mszy św. wieczornej. Tym spotkaniem rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości I Komunii św.,którą przymierzamy na trzecią niedzielę maja.

Młodzież od klasy 8-ej zapraszamy na spotkanie Grupy Apostolskiej, w piątek na godz. 19:00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 9:00, a ministrantów i lektorów na godz. 10:00. Spotkanie scholi o godz. 15:00.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas rozwijającej się pandemii koronawirusa COVID-19 i dezynfekcje rąk, a także proszę rozważyć możliwość przyjęcia szczepionki, by uchronić siebie i innych. Wszyscy księża w parafii są zaszczepieni.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
  • we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
  • w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 199A do 202A.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!