Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła

Niedziela, 5 września 2021

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy Chrystusa - Księcia Pokoju, aby wszystkie dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny i terroryzmu.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższą środę, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc - oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

Serdecznie zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18:00.

Przypominamy i prosimy o noszeniu maseczek ochronnych w kościele, zgodnie z rozporządzeniami, na czas dalej trwającej pandemii koronawirusa COVID-19 i dezynfekcje rąk. Trwajmy w wielkiej modlitwie o ustanie tej zarazy i zachowanie od wszelkich nieszczęść.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 7 IX - św. Melchior Grodziecki (1582-1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach;
  • 9 IX - bł. Aniela Salawa (1881-1922), świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia.

Dziękujemy mieszkańcom Klikuszowej za sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień powierzamy naszą świątynię dalej mieszkańcom Klikuszowej: od nr 186A do 192A.Sprzątanie kościoła w sobotę, od godz. 9:00.


Miłej i błogosławionej niedzieli.
Szczęść Boże!